VakıfBank Hack to the Future’da gençler geleceğin bankacılığını bugünden tasarladı

VakıfBank’ın dördüncü kere gençleri buluşturduğu hackathon etkinliği “Hack to the Future”da kazananlar belirlendi. Kapanışta düzenlenen merasimde, finans bölümünü dijital alanda geleceğe taşıyacak inovatif projeler ödüllendirildi. 

VakıfBank’ın “Dijital kolaylaştırır” yaklaşımıyla klâsik hale getirdiği ve bu yıl dördüncü defa gerçekleştirdiği “Hack to the Future”da final heyecanı sona erdi. Bankacılık kesiminin geleceğini gençlerle birlikte yazmak isteyen VakıfBank’ın “Hack to the Future” etkinliğinde, yenilikçi fikirleriyle dikkat çeken genç yazılımcı ve dizayncılar, ilk sefer VakıfBank hackathon tertibinde kodlayarak üretikleri projelerle mükafatlarına kavuştular. 

VakıfBank’ın “Hack to the Future” etkinliğine yapılan müracaatlar ortasından yarışa uygun bulunan 77 grup, 3-5 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen hackathon maratonunda uğraş etti. Burada rakiplerinden bir adım öne çıkan 12 ekip finale yükseldi. Ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi nedeniyle ertelenen final tertibi 28 Nisan Cuma günü VakıfBank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi ve heyetin puanlamasıyla mükafata hak kazanan 5 grup muhakkak oldu. Ana temaları yenilikçi eser ve hizmetler, dijital bankacılıkta kullanıcı tecrübesi ve tasarımı, yeni kuşak müşteri bağlantısı, toplumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik olarak belirlenen hackathon’un finali, aktiflik sürecinde olduğu üzere Metaverse’te de izlenebildi. 

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Marketing Türkiye Mecmuası Genel Yayın Direktörü Günseli İtina, Digital Advice Lab kurucusu Berk Nesilsiz üzere alanında uzman ve tecrübeli isimlerden oluşan heyetin inovatif fikirleri değerlendirdiği “Hack to the Future”da dereceye giren 5 takıma toplam 170 bin TL; diğer 7 finaliste de 10’ar bin TL ödül verildi. 

“Gençlerin daima yanındayız”

 Kapanış etkinliğinde gençlere seslenen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sözlerine deprem felaketindeki kayıpları anarak başladı ve finale kalan katılımcılar arasında bu süreçten etkilenenlere de geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Üstünsalih sözlerine şöyle devam etti: “Bu sene 69’uncu yaşını kutlayan VakıfBank’ımızı sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaştıracak en değerli pusulamızın dijitalleşme olduğuna eminiz. Bu alanda yaptığımız yatırımlar, yetişmiş insan kaynağımız ve yenilikçi teknolojilerimiz sayesinde kendi Ar-Ge Merkezimizde eser ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu vesileyle de dijitalleşme alanında rekabeti üst düzeylere taşıyoruz. Geleceğin bankacılığını bugünden deneyimleme fırsatı veren uygulamalarımız ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz ve onlar için paha yaratıyoruz. Bugün dijitalleşme alanında yenilikçi fikirleri olan gençlerle dördüncü defa buluşmanın coşkusunu yaşadık ve heyecan dolu bu hackhaton’u geride bıraktık. Doğduğumuz topraklara, ülkemize yüksek vefa besleyen ve geleceğin gençlerin aklıyla yoğurulacağına inanan bir banka olarak gençlerin sürekli yanındayız. VakıfBank olarak bir kez daha onların fikirleri sayesinde geleceğin bankacılığının kapılarını birlikte aralayacağımıza inanıyoruz.” 

Kazananlar 

Finale kalan 12 gruptan ödül alamayanlara inovatif yaklaşımlarından dolayı 10’ar bin TL teşvik verilen Hack to the Future’da kazanan projeler ise şöyle sıralandı: 

  • Büyük ödül olan En Güzel MVP (Ürünleşmeye En Yakın Proje) Mükafatı, harcama paylaşımı kapsamında Vi Split eserini geliştiren Atlantis grubuna verildi. Vi Split uygulaması, kullanıcılara harcama paylaşımları alanında çeşitli kolaylıklar sunarken müşterilerin harcamalarına özel şahsî kampanyaları da kullanıcılarla buluşturan ve tüketicilerin finansal sıhhatlerine odaklanan bir platform olarak öne çıktı. 
  • En Yeterli Toplumsal Teşebbüs Mükafatı, Mutrivia ekibinin oldu.
  • En Yenilikçi Teknolojik Tahlil Ödülü’nü, Powea grubu aldı.
  • En Âlâ Kullanıcı Tecrübesi Tasarımı Ödülü’ne İnventors grubu layık görüldü. 
  • En Küresel Tahlil Ödülü’nü, Core Team kadrosu kazandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu