Valorant’ın Türk Casusu Fade, Birinci Yılını Kutluyor

Riot Games’in dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS oyunu VALORANT, geçtiğimiz sene oyuncularla buluşan Türk casus Fade’in birinci yılını kutluyor. Fade, birinci yılında da Türk kültürüne ilişkin birçok simgeyi taşıyarak “güçlü ve özgün kadın” ruhunu yansıtmaya devam ediyor. 

Riot Games’in rekabetçi taktiksel nişancılık oyunu Valorant, her ay milyonlarca oyuncuyla dünyanın en tanınan oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’de de 11 yıldır faaliyet gösteren şirket, geçtiğimiz sene Fade isimli casusunu duyurarak tüm Türk oyuncuların kalbini çalacak bir atılım yapmıştı. 

Türk kelle avcısı Fade, düşmanların sırlarını gasp etmek için saf kabus gücünü kullanıyor. Dehşetle ahenk içinde çalışarak gayelerini avlayan Fade, gayelerinin işini bitirmeden evvel en büyük dehşetlerini açığa çıkarıyor.

Duyurulduğu günden itibaren büyük bir heyecanla beklenen Fade, geçtiğimiz sene 28 Nisan’da VALORANT’ın casus kütüphanesindeki yerini aldı. Türk seslendirmesi İlayda Alişan tarafından yapılan Fade, bir yıl üzere kısa bir müddet içerisinde kendine has yetenekleri ve Türk kültürünü simgeleyen özellikleriyle oyunun en sevilen casuslarından biri haline geldi.

Oyunların Türkiye için yerelleştirilmesi ve e-spor alanında ülkemizi daha da ileriye taşımak için 11 yıldır farklı içeriklerin altına imza atan Riot Games, milyonlarca oyuncusu bulunan VALORANT’a bir Türk karakter getirmenin gururunu birinci yılında tüm oyuncularla paylaşmak ismine Fade için hazırladığı özel bir görüntü paylaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu