Vuslat Doğan Sabancı kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

Şenol Köksal kimdir?

Şenol Köksal kimdir?

Vuslat Doğan Sabancı kimdir?   Vuslat Doğan Sabancı nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.   Vuslat Doğan Sabancı’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Vuslat Doğan Sabancı kimdir? Vuslat Doğan Sabancı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.   Vuslat Doğan Sabancı’nın biyografisini haberimizde derledik…

Vuslat Doğan Sabancı (d. 21 Haziran 1971, İstanbul), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş ve New York’taki Columbia University’de Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yapmıştır.

Doğan Sabancı bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri müdürlüğü bölümünde çalıştı. Ardından çalıştığı The Wall Street Journal gazetesinde ise Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması aşamasında çalıştı.

Hürriyet’teki çalışmaları
Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet gazetesine 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı, 1999 yılında gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na terfi etti.

2004-2010 yılları arasında İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2007 yılında Trader Media East (TME) şirketinin alımını gerçekleştirdi. TME; Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da faaliyet gösteren bir online ve yazılı reklam yayın şirketidir.

Vuslat Doğan Sabancı Hurriyet.com.tr’yi kurdu. Daha sonra da online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiris.com; fırsat siteleri alanında yakala.co; e-ticaret alanında yenicarsim.com sitelerini faaliyete geçirdi.

Kadın hakları konusundaki çalışmaları
Hürriyet’te insan hakları ve özellikle cinsiyet eşitliği konularında çalışmalar yaptı. Aile İçi Şiddete Son kampanyası düzenledi.

2011 Genel Seçimleri’nden önce Haklı Kadın Platformunu kurarak ile Türkiye’de kadın konusunda faaliyet gösteren tüm STK’ları aynı çatı altında toplayıp meclise daha fazla kadın girmesi için çalışmalarda bulundu. Doğan Sabancı ayrıca kadınlara mikro kredi sağlama çalışmaları yürütmektedir.

Özel hayatı
Vuslat Doğan Sabancı, Ali İsmail Sabancı ile evli ve iki çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Panama Belgeleri
Panama Belgeleri adıyla, dünya kamuoyuna açıklanan dosyalarda Off-shore hesabı olduğu ortaya çıkmıştı

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu