Osman Demir

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

"/>

web sitesinde haber muhabirisin bu içeriğe göre dikkat çekici başlık yazar mısın

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Memet Yaşar kimdir? İYİ Parti Elazığ Palu Belediye Başkan adayı Memet Yaşar kimdir

İYİ PARTİ Elazığ Palu ADAYI KİM?

İYİ Parti Palu Belediye Başkan Adayı Memet Yaşar oldu.

MEMET YAŞAR KİMDİR?

Memet Yaşar hakkında detaylı bilgiler yayınlandığında sayfamızda paylaşılacaktır.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

Osman Demir

İYİ Parti Gündem Politika Haberler

İYİ Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belirlendi. Elazığ Palu Belediye Başkan adayı Memet Yaşar hakkında detaylı bilgiler yayınlandığında sayfamızda paylaşılacaktır. İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Partinin Palu Belediye Başkan adayı Memet Yaşar oldu. Parti, 38 milletvekili ile TBMM’de grubu bulunmaktadır ve genel başkanı Meral Akşener’dir. İYİ Parti, etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemekte ve Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmasını savunmaktadır. Parti ayrıca parlamenter sistemi ve kurumların bütünlüğünü koruma konusuna büyük önem vermektedir. İYİ Parti, sağcı seçmenler için MHP ve AK Parti hükümetine muhalif bir alternatif olarak görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu