Osman Demir

Kadir İnanır 3.Sayfa Gündem Magazin Yaşam Haberler

"/>

web sitesinde haber muhabirisin bu içeriğe göre dikkat çekici başlık yazar mısın

KADİR İNANIR SAĞLIK DURUMU NE, KOMADAN ÇIKTI MI?

74 yaşındaki Kadir İnanır, pazar günü sabah saatlerinde inme geçirmesi nedeniyle bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırıldı. Bir operasyon geçiren İnanır, yoğun bakıma alındı ve entübe edilerek uyutuldu. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İnanır’da dün geceden beri iyi gelişmelerin olduğunu ve sabah saatlerinde çekilen MR’da sonuçları iyi görerek sanatçıyı uyandırdıklarını söyledi.

“SAĞ TARAFINDAKİ FELCİN DURUMU İYİ”

Extübe edilmesinin ardından İnanır’ın bilincinin de açık olduğunu aktaran Sağlam, “Kendisine ulaştırılan selamlara karşı gülümsedi. Motor hareketleri iyi. Takip ediyoruz” dedi. Sağlam, İnanır’ın daha önce de ciddi bir beyin ve akciğer ameliyatı geçirdiğine işaret ederek, şunları kaydetti: “Yaklaşık 3 ay önce geçirdiği bir akciğer enfeksiyonu var. Kronik bir sigara içicisi. İnşallah bu vesileyle sigarayı da bırakmış olur, bundan sonraki hayatında. Fizik tedavi yapılıyor ama bu süreç ilerliyor, her an daha iyiye gidiyor. Damardaki radyolojik görüntüler de bunu destekliyor. Acile ilk başvurduğu zamanki tabloda sağ tarafında tam bir felç tablosu vardı. Şu anda sağ tarafın hareketleri iyi. Ama daha da iyi olmasını bekliyoruz. Akciğerleriyle ilgili sıkıntılarımız var. Onunla ilgili de gerekli tedbirleri alıyoruz. Çünkü her an multidisipliner bir ekip takip ediyor. Enfeksiyon hastalıklarındaki arkadaşlarla konsültasyonlar yapıldı ve antibiyotik tedavisine başlandı. Ciddi bir durum değil, ancak tedbir amaçlı bunu yapıyoruz. Tabii daha erken uyanmasını umuyorduk biz de.”

“YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİSİ DEVAM EDECEK”

Arada bazı olumsuzluklar ile tansiyon yükselmeleri sebebiyle süreci daha temkinli ve yavaş yürüttüklerini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu: “Sonunda bugün güzel bir şekilde extübe oldu ve iletişim kurabiliyor. Eşini yanına aldık, kendisine bazı selamlar ulaştırıldı. Tepki veriyor, fizik tedavisine devam edeceğiz. Birkaç gün yoğun bakımdaki tedavisi yine devam edecek. Çünkü yavaş yavaş ilerlememiz, tedbirli olmamız gerekiyor. Konuşma sürecini daha sonra bekliyoruz. Her şey yolunda gidiyor. Konuşması için şu an yorgun diyelim. Belirtiler daha sonra konuşmayla ilgili bir sıkıntı olmayacağını gösteriyor. Dolayısıyla her şeyin düzelebileceğini umuyoruz.”

DAHA ÖNCE DE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Kadir İnanır, 20 Kasım 2021’de de rahatsızlanmış ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı. İnanır, beyin damarında pıhtı attığının belirlenmesinin ardından yoğun bakıma alındıktan sonra ameliyat geçirmişti.

Osman Demir

Kadir İnanır 3.Sayfa Gündem Magazin Yaşam Haberler

KADİR İNANIR’IN SAĞLIK DURUMU VE KOMADAN ÇIKIŞI

74 yaşındaki Kadir İnanır, bir inme nedeniyle bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırıldı ve operasyon geçirdi. Yoğun bakıma alındı ve entübe edilerek uyutuldu. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı açıklamada, İnanır’ın durumunun iyiye gittiğini ve MR sonuçlarının iyi olduğunu belirterek sanatçının uyandırıldığını söyledi.

“SAĞ TARAF FELCİNİN DURUMU İYİLEŞİYOR”

Sağlam, İnanır’ın extübe edilmesiyle bilincinin açık olduğunu ve motor hareketlerinin iyi olduğunu aktardı. İnanır’ın sağ tarafındaki felcin durumunun giderek düzeldiğini ve fizik tedavinin devam ettiğini belirtti.

“YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİ DEVAM EDECEK”

Sağlam, İnanır’ın tedavisinin yoğun bakımda devam edeceğini ve daha sonra konuşma sürecinin başlayacağını açıkladı. Tedbirli bir şekilde ilerlediklerini ve her şeyin yolunda gittiğini ifade etti.

DAHA ÖNCE DE HASTANEYE YATIRILMIŞTI

Kadir İnanır, daha önce de benzer sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. İnanır, geçirdiği operasyonlar ve tedavilerle sağlık durumunu düzeltmeye çalışmaktadır.

Osman Demir

Kadir İnanır, 3.Sayfa, Gündem, Magazin, Yaşam, Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu