WhatsApp Kullanıcıları Endişeli: Whatsapp Çöktü mü?

Whatsapp çöktü mü sorusu en sık arananlar arasında yer alıyor. Bugün (3 Nisan 2024), milyonlarca WhatsApp kullanıcısı, alıştıkları iletişim devinin çökmesiyle şaşırdı. Anlık mesajlaşma platformu, beklenmedik bir arıza nedeniyle erişilemez hale geldi ve temel iletişim fonksiyonları kullanılamaz hale geldi. Peki, WhatsApp ne zaman düzelir, WhatsApp düzeldi mi?

3 NİSAN 2024 WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?

WhatsApp yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, kullanıcılar uygulamanın erişim sorunlarıyla karşı karşıya olduklarını sosyal medyada paylaşıyorlar.

“WhatsApp çöktü mü?” milyonlarca kullanıcı bu sorunun cevabını Google’da araştırıyor. İPhone ve Android telefon kullanıcıları şu anda WhatsApp üzerinden iletişim kuramıyor. WhatsApp’ın bağlı olduğu Meta’dan ise konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.

WHATSAPP MESAJIM NEDEN GİTMİYOR?

WhatsApp’ta mesajınız iletilmiyorsa uygulamanızın güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bölgenizdeki internet altyapısından kaynaklanan bir sorun veya yoğunluk nedeniyle de bu tür bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

WhatsApp hata bildirimleri devam ediyor. Hata raporu:

WP ne zaman düzelir, Whatsap düzeldi mi?

WHATSAPP HAKKINDA

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği, Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Osman Demir

Whatsapp Haberler.com Özel Gündem Teknoloji Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu